جمعه , فروردین ۳۰ ۱۳۹۸
آموزش وردپرس
خانه / آخرین اخبار / «برن و لوتین» جی آر. آر. تالکین در سال ۲۰۱۷ منتشر می‌شود

«برن و لوتین» جی آر. آر. تالکین در سال ۲۰۱۷ منتشر می‌شود

«برن و لوتین» جی آر. آر. تالکین در سال ۲۰۱۷ منتشر می‌شود

Hurin galleys

به زودی افسانه‌ی باستانی جدیدی از سرزمین میانه به دست‌مان خواهد رسید. برن و لوتین جی. آر. آر. تالکین توسط انتشارات هارپر کالینز در ۲۰۱۷، یک قرن پس از آنکه تالکین اولین بار آن را نوشت، منتشر می‌شود. در سیلماریلیون می‌بینیم که برن، انسانی فانی عاشق لوتینِ الف می‌شود و بدین گونه الهام‌بخش افسانه‌ها و آوازها می‌گردد و همچنین مدلی را برای عشق آراگورن و آرون در طی رویدادهای ارباب حلقه‌ها ارائه می‌کند.

هارپر کالینز می‌نویسد:

«این داستان از سرزمین میانه، عشقی میان انسانی فانی و الفی فناناپذیر را تعریف می‌کند. پدر لوتین که یک لرد الفی است، مخالف رابطه‌شان است و به همین سبب پیش از آنکه آن دو بتوانند ازدواج کنند به برن وظیفه‌ای غیر ممکن را برای انجام محول می‌کند. این زوج سپس برای دزدیدن جواهری به نام سیلماریل از “ملکور، بزرگترینِ تمام موجودات اهریمنی که مورگوت، دشمن سیاه نیز نامیده می‌شود” رهسپار می‌شوند.»

تالکین در سیلماریلیون می‌نویسد:‌

«در میان داستان‌های غم و ویرانی که از تاریکی آن روزها به ما می‌رسند، هنوز داستان‌هایی هستند که در عین غمبار بودن، شعفی در خود دارند و زیر سایه مرگ، نوری است که تاب می‌آورد. و از میان زیباترین این داستان‌ها که هنوز هم در گوش الف‌هاست، داستان برن و لوتین است.»

داستان برن و لوتین از زمان نوشته شدنش در سال ۱۹۱۷، در طول زندگی تالکین دستخوش تجدیدنظرهای قابل توجهی شده و در اشکال مختلف از جمله شعر و نثر دوباره نوشته شده است. در نسخه‌ی اولیه برن یک الف بود نه یک انسان و به جای سائورون، یک گربه‌ی شیطانی عظیم‌الجثه نقش ایفا می‌کرد. علاوه بر نسخه‌ای از داستان که اولین بار در مجموعه ۱۲ جلدی تاریخ سرزمین میانه منتشر شد، کتاب جدید قطعاتی از بازگویی‌های گوناگون به همراه تصاویر آلن لی را در برخواهد داشت. داستان جدید این سیر تکاملی را نشان خواهد داد. همچون تمام کارهای منتشر شده پس از مرگ تالکین، برن و لوتین توسط کریستوفر تالکین، پسر نویسنده ویرایش شده است.

«برن و لوتین» ۱۰۰ سال پس از آنکه ادیت همسر تالکین در یک بیشه‌ی جنگلی کوچک پر از درختان شوکران در یورک‌شایر شرقی برایش رقصید، منتشر می‌شود؛ رویدادی که بعدها تالکین اعتراف کرد که الهام‌بخش ملاقات لوتین تینوویل فناناپذیر و برن فانی در بیشه‌های کنار اِسگالدیون بود. تالکین چنان به این داستان علاقه داشت که نام شخصیت‌های اصلی آن بر روی سنگ قبر او و همسرش حک شده‌اند. ادیت مری تالکین در سال ۱۹۷۱ و جی آر. آر. تالکین دو سال بعد در سال ۱۹۷۳ از دنیا رفتند.

کتاب جدید در ۴ می ۲۰۱۷ در دهمین سالگرد انتشار کتاب «فرزندان هورین»، منتشر خواهد شد که آخرین رمانی بود که در سرزمین میانه قرار داشت.

درباره ی Raistlin Majere

همچنین ببینید

کمیک اژدهایان و سیاهچال ها / قلمروهای فراموش شده / بُرنده (۵ جلد کامل)

درود دوستان امروز با ارائه کمیک فوق العاده زیبای اژدهایان و سیاهچال ها – قلمروهای فراموش شده …

2 دیدگاه

 1. چه خبر خوبی?
  من داستان برن و لوتین رو هیچوقت کامل نخوندم یعنی همیشه خلاصه وار بوده، بار اول توی جلد اول ارباب بود که خوندمش. سیلماریلیون رو که هنوز نخوندم چون متن پیچیده ای داره? منم با متنای ادبی و پیچیده خوابم میگیره:|||
  خلاصه که خیلی خوشحال شدم چون میتونم این داستانو بدون خوندن سیلماریلیون، بطور کامل بخونم:دی
  شما این کتابو برنمیدارین واس ترجمه؟:دی(سوالم جدی بودا!)
  قبل از ثبت این دیدگاه!
  ”سلام:)
  امین مانسترس رو فعلا نمیدین؟?
  الان به شدت دلم خواست بخونمش واس همین سراغشو گرفتم?”

دیدگاهتان را بنویسید