یکشنبه , خرداد ۲۶ ۱۳۹۸
آموزش وردپرس
خانه / آخرین اخبار / رافوس: پیش از «درهای سنگ» مجموعه را از نو بخوانید!

رافوس: پیش از «درهای سنگ» مجموعه را از نو بخوانید!

پاتریک رافوس نویسنده‌ی سه گانه‌ی «سرگذشت شاه‌کش»: پیش از کتاب سوم «درهای سنگ»، مجموعه را از نو بخوانید!

 

 

پاتریک رافوس نویسنده‌ی «نام باد» و دنباله‌اش «ترس فرد خردمند»، دو جلد اول سه گانه‌ی «سرگذشت شاه‌کش»، هیچ سوالی درباره‌ی کتاب سومِ در حال کار مجموعه، «درهای سنگ» را برنمی‌تابد.

یکی از تماشاگران حاضر در پنل کامیک‌کان نیویورکِ «عصری با پاتریک رافوس» پرسید: «اصلاً کتاب سوم واقعیه؟»

رافوس با نادیده گرفتن و رد شدن از سوال، با ترشرویی پاسخ داد: «این سوال همیشه خنده‌داره.» اما در میان سوالات درباره‌ی ارباب سیاهچالی ممتاز بودن، ترجمه‌ی اثرش به زبان‌های دیگر و بهترین ایده‌اش برای محصولی مرتبط با شاه‌کش، ( که در آن گفت: «یه جورایی دلم می‌خواد یه جعبه‌ی ناهار نامِ بادی درست کنم. نامِ ناهار!») ساختار سه گانه‌ی سرگذشت شاه‌کش او بیش از یک بار پیش کشیده شد.

رافوس به ویژه پیچیدگی مجموعه‌اش را توصیف نمود و نیز اشاره کرد که چطور هر سه کتابش به هم متصل هستند و به خوانندگان پیشنهاد کرد که نگاهی دوباره و حتی سه باره به مجموعه بیاندازند. رافوس از حضار پرسید: «کیا دو بار کتاب رو خوندن؟» دست‌ها در سراسر سالن بالا رفت و خیلی‌ها حین ادامه‌ی صحبتش دستان‌شان را بالا نگه داشتند. «کیا کتاب‌ها رو سه بار خوندن؟ چهار بار؟ پنج، شش، ده بار؟»

رافوس گفت: «خیلی چیزها توی کتاب‌ها هست که تا وقتی واسه دومین بار نخونین، متوجه‌شون نمی‌شین. دلیلی داره که خیلی‌ها اونا رو بیشتر از یه بار می‌خونن.»

کتاب سوم، کل مجموعه‌ی سرگذشت شاه‌کش را بیش از پیش پیچیده خواهد کرد! رافوس گفت: «چیزهایی توی نامِ باد وجود داره که تا ترس فرد خردمند رو نخونین، متوجه‌شون نمی‌شین. چیزهایی توی هر دوی این کتاب‌ها هست که تا درهای سنگ رو نخونین نمی‌تونین درک‌شون کنین. اونا رو عمداً اینطوری نوشتم و هدف از این کار هم تجربه‌ی مطالعه‌ی فوق‌العاده طولانی مدت هست. اگه کتاب‌هام رو تنها یه بار بخونین، یه جورایی متوجه خیلی از چیزهاشون نمی‌شین.»

 

 

رافوس همچنین به سوالاتی درباره‌ی فیلم و سریال در حالِ توسعه‌ی سرگذشت شاه‌کش پاسخ داد که توسط لین‌مانوئل میراندا (که رافوس او را رئیس کمیته‌ی «بهش گند نزن!» صدا می‌زند) تهیه و تولید می‌شود. از آنجایی که «کواث» شخصیت اصلی سرگذشت شاه‌کش شاعر است، موسیقی نقشی اساسی در روایت داستان ایفا و حتی اشاراتی به ماهیت واقعی چاندرین باستانی و شرور ارائه می‌کند. خب آیا رافوس هیچ موسیقی که به دست میراندا برای کواث نوشته باشد را شنیده است؟

رافوس در جواب این سوال گفت: «بله، سوال بعدی.»

اما طرفداران بیش از اینکه خواهان جزئیات بیشتری از مجموعه، فیلم یا کتاب سوم باشند، ظاهراً می‌خواستند بدانند که رافوس چگونه کار کرده و چطور چنین پروژه‌ی پیچیده‌ای را به پیش برده است. برای رافوس جواب در سلامتی عقلی قرار داشت که برای یک نویسنده درست به اندازه‌ی ابزار برای یک نجار مهم است. او گفت: «معالجه. همه باید واسه معالجه برن. اگه ده سال زودتر شروع به رفتن کرده بودم، تا الان کتاب سوم دست‌تون بود!»

 

درباره ی Raistlin Majere

همچنین ببینید

بوسه های خون آشام / جلد چهارم / رقص با خون آشام (کامل)

درود دوستان عزیز امروز با ارائه جلد چهارم از کتاب بسیار زیبای بوسه های خون …

4 دیدگاه

  1. واسه سریالش خیلی مشتاقم به خصوص بخش های موسیقیاییش
    امیدوارم همونقدر رویاگونه باشه که توی کتاب توصیف ‌شده

  2. فکر کنم جلد ۳ داره چاپش نزدیک میشه

دیدگاهتان را بنویسید