شنبه , دی ۲۹ ۱۳۹۷
آموزش وردپرس

غبار ستاره / نیل گیمن

۸۵۰۰ تومان

توضیحات

نام کتاب: غبار ستاره

نویسنده: نیل گیمن

ژانر: فانتزی

سال انتشار: ۱۹۹۹

تعداد صفحات: ۲۰۳

خلاصه داستان: در شهر کوچک “وال” زندگی به نرمی جریان دارد . وجه تسمیه این شهر , دیوار سنگی با ابهتی ست که شهر را از دشتی پرعلف جدا می کند .
اینجا تریستران تورن جوان دلش را به ویکتوریل فورستر زیباروی باخته و در عوض پاداش دست های او که آرزوی قلبی اش بودند , قسم می خورد که ستاره ای را که از آسمان به زمین افتاده بود به چنگ آورد و آن را به معشوقه اش بدهد . این همان پیمانی بود که او را به آن سوی دیوار باستانی و درون جهانی می فرستد که خارج از حد تصور عجیب و خطرناک است .

درباره کتاب: “غبار ستاره” رمانی به قلم نویسنده بریتانیایی ” نیل گیمن ” است که معمولا به همراه تصویرسازی هایی از “چارلز وس” منتشر می شود . لحن و سبک این اثر با بقیه “پروز فیکشن” های گیمن تفاوت دارد , به صورتی که عمدا به سنت داستان های تخیلی انگلیسی قبل از “تالکین” نوشته شده و پا بر جای پای نویسندگانی همچون ” لرد دونسای” و “هوپ میرلس” می نهد . قصه درباره ی ماجرا های پسر جوانی از اهالی دهکده ی “وال” است که با سرزمین جادویی “فائری” هم مرز است .

در سال ۲۰۰۷ فیلمی براساس این رمان منتشر شد که به طور کلی بازخورد خوبی گرفت . همچنین گیمن در مواردی اشاره هایی به نوشتن یک مجموعه , یا حداقل کتاب دیگری درباره دهکده ی وال داشته است .

داستان از آوریل ۱۸۳۹ شروع می شود , کمی بعد از این که جان ویلیام دریپر از ماه عکس گرفت و چارلز دیکنز داشت سری اولیور توئیست را منتشر می کرد . بیشتر کتاب هفده سال بعد به تقدم اکتبر ۱۸۵۶ اتفاق می افتد.

نقد و بررسی ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است .

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “غبار ستاره / نیل گیمن”