سه شنبه , اردیبهشت ۲۸ ۱۴۰۰
خانه / آخرین اخبار / معرفی شخصیت های ویچر/ قسمت اول/ گرالت، ویسنا، کورین

معرفی شخصیت های ویچر/ قسمت اول/ گرالت، ویسنا، کورین

معرفی شخصیت های ویچر / قسمت اول:

«گرالت از ریویا»

 

شخصیت اصلی سری داستان های ویچر که مثل بقیه ی ویچرها حرفه اش هیولاکشی با این تفاوت که به دلیل مقاومت خوب و منحصر به فردی که گرالت مقابل جهش های آزمون علفها یا trial of grasses نشون داد مورد آزمایش های پیشرفته تری قرار گرفت که در نتیجه ی اون رنگ موهاش سفید رنگ شد و قدرتمندتر و سریعتر از دیگر ویچرها شد. درباره قابلیت های ابر انسانی ویچرها توی پست های قبلی گفتیم. گرالت توی قلعه ی کر مورهن (kaer morhen نوشته میشه ولی h معمولا خونده نمیشه. بهتره ما هم همون کر مورهن بنویسیم اما کر مورِن بخونیمش) تعلیم ویچری دیده که در اونجا مکتب گرگ آموزش داده میشه و ویچرهای آموزش دیده در اونجا گردنبندی با نشان سر گرگ به گردن می اندازند.
گرالت ظاهری با موهایی به سفیدی شیر و پوست روشن و چشم هایی کهربایی رنگ و مردمک های عمودی مثل گربه دارد. با اینکه بیشتر از صد سال داره حدودا سی-چهل ساله به نظر می رسه. سراسر بدنش پر از جای زخمِ و دو تا شمشیر پشتش می بنده، یکی از جنس فولاد و دیگری از نقره
(به نظر خودش بخاطر مدل چشمها و صورت رنگ پریده و زخم ها و دهن گشادش ظاهر ترسناکی داره ولی شواهد نشون میده انگار جذابتر از چیزیه که خودش فکر می کنه(#۱۲۸۵۱۴#))

نام مادرش ویسنا است و هویت پدرش نامعلوم. در حقیقت وزمیر استادش رو مثل پدر دوست دارد.
معشوقه و عشق زندگیش ساحره ای به نام ینفر (توی کتاب تریس چندان اهمیتی نداره اما توی بازی می تونه عشق زندگی گرالت باشه) و سیری دختر خوانده اش که سرنوشتشون به هم وابسته است.

القابش:
geralt if rivia
گرالت ریویایی (با اینکه اهل ریویا نیست و وزمیر این اسم رو پیشنهاد میده که گویا این اسمی هست که مادر گرالت به وزمیر گفته و ممکنه ربطی به اصالت پدرش داشته باشه)

Geralt Roger Eric du Haute Bellegarde
اسمی که ابتدا خود گرالت می خواست برای خودش انتخاب کنه اما وزمیر گفت احمقانه است و انقدر سخته هیچکس یادش نمی مونه و برای همیشه کنار گذاشته شد.

White wolf
گرگ سفید لقبی که اشاره که مکتب گرگ که گرالت در اون آموزش دیده و موهای سفیدش دارد و زیاد استفاده میشه.

Gwynbleidd
گویین بِلِد به زبان کهن الفی همان معنای گرگ سفید را دارد. الفها و دریادها و… گرالت رو با این اسم صدا می کنند.

Bucher of blaviken
قصاب بلاویکن لقبی است که بعد از اتفاقات ناگواری که در این شهر افتاد به گرالت نسبت داده شد. در حقیقت گرالت با کشتن رنفری و اعضای گروهش از گروگانگیری و کشتار بزرگی که قرار بود در بازار شهر راه بیوفته جلوگیری کرد اما بخاطر کشتن این ۸ نفر و حمام خونی که راه انداخت از اونجا رانده شد و‌ به نام قصاب بلاویکن معروف شد.

Sir geralt of rivia
گرالت بخاطر اقدامات شجاعانه در نبرد پل بروگا از ملکه میو، حکمران لیریا و ریویا لقب شوالیه دریافت کرد. نشان شوالیه اش هم چهار خشت قرمز در پس زمینه ی سفید است.

Sir ravix of fourhorn
شوالیه رَویکس از فورهورن لقبی ساختگی برای گرالت بود که توسط ملکه کالانته، حکمران سینترا بهش داده شد تا با هویت نامعلوم دخترش، شاهزاده پووِتا رو از دست سرنوشت نجات بده که نهایتا گرالت وظیفه اش رو به نحو احسن انجام میده و لقب شوالیه رویکس رو حفظ می کنه. نشان این شوالیه هم دختری با پیرهن آبی که روی خرس سیاهی نشسته با پس زمینه ی زرد هست.
(در اکسپنشن ویچر۳:بلاد اند‌ واین گرالت برای شرکت در مسابقات می تواند هرکدوم از القاب شوالیه ای که ترجیح میده رو انتخاب کنه)

Master witcher
بیشتر مردم و مشتری های گرالت اون رو با اسم جناب ویچر و ویچر خالی و… صدا می زنن.

«ویسنا»

مادر گرالت که یک دروید و ساحره و شفادهنده ای به نام ویسِنا است که گرالت را در کودکی به وزمیر سپرده و گرالت نمی تونه بخاطر رها کردنش اونو ببخشد. گرالت و ویسنا توی کتاب شمشیر سرنوشت با هم روبه رو می شوند و ویسنا به زخم های خیلی جدی گرالت رسیدگی می کنه تا کاملا خوب بشه. ویسنا در ظاهر زنی جوان و زیبا با موهای قرمز بلند که تا کمرش می رسد و چشمان سبز دارد و گفته می شه مهربون و شجاع و فداکاره هرچند که برای گرالت مادر خوبی نبوده
(معمولا جادوگر و ساحره ها قابلیت بچه دار شدن ندارند و عقیم هستند اما همیشه استثنا وجود دارد. ویسنا هم ساحره ی ای معمولی نیست، و بیشتر دروید و شفا دهنده است).

«کورین»

 

کورین پدر گرالت در کتاب ها و بازی کاملا ناشناس است و فقط در کامیکی به نام راه بی بازگشت گفته شده جنگجویی بوده که به ویسنا کمک کرده تا یک کوشچِی (koshchey)، هیولایی جادویی (تو بازی ویچر ۱ هم آذر جاوِد یک کوشچِی احظار می کنه و گرالت از بین می‌بردش) رو شکست بده. با توجه به اینکه انتخاب اسم گرالت از ریویا در حقیقت پیشنهاد ویسنا مادر گرالت بوده ممکنه که ریویا اصلیت واقعی پدر گرالت بوده باشد اما با اطمینان نمی شه گفت‌.

گردآورنده: مهسا جوادی

ادامه دارد…

درباره‌ی Ragnar Lothbrok

همچنین ببینید

تابستان داغ + تخفیفات ویژه

درود دورانی های عزیز، فصل گرم و داغ تابستان هم فرا رسید و تیم دوران …

5 نظر

  1. مرسی از پست خوبتون. لطفا باز هم اطلاعات بیشتر بگذارید.

    خودم بیشتر در مورد امپراتور اِمیر گیج شدم! توی چند سایت داشتم مطالعه میکردم (انگلیسی بود البته) که امیر دخترشو به گرالت سپرده بود (در واقع گرالت موقعی که امیر میخواست با دختر مورد علاقه ش ازدواج کنه، طلسم شده بود و تبدیل به مرد شغلمی میشد! بعد گرالت که تونست طلسم رو برداره ازش خواست که بچه تو راه رو بهش بدن تا ویچر بشه… حالا بچه دختر شد و نمیتونست یه ویچر ازش بسازه).  طی جنگ نیلفگارد، امیر سیری را گرفته و میخواد باهاش ازدواج کنه! این امپراتور اِمیر همون مرد شلغمیه؟ آخه واسه چی باید با دخترش ازدواج کنه؟ و اینکه توی همون سایتهای انگلیسی خوندم که سیری هم میدونه امیر پدر واقعیشه!

    ممنون ازتون

  2. سلام ببخشید توی کتاب شمشیر سرنوشت،یه جاییش اشاره مستقیم داره به القاب گرالت ،
    خوایتم بدونم میدونید صفحه چند هست.؟

دیدگاهتان را بنویسید