چهارشنبه , تیر ۲۶ ۱۳۹۸
آموزش وردپرس
خانه / آخرین اخبار / معرفی شخصیت های ویچر/ قسمت ششم/ فیلیپا ایلهارت، اولاک

معرفی شخصیت های ویچر/ قسمت ششم/ فیلیپا ایلهارت، اولاک

معرفی شخصیت های ویچر / قسمت ششم:

«فیلیپا ایلهارت»

فیلیپا ایلهارت معروف به جواهر دربار تِرِتوگور
بهترین شاگرد تیسایا د وریس و آکادمی آرتوزا بود و در جادوی پلی مورفی کسی به مهارت فیلیپا وجود ندارد و هر زمان که بخواهد به شغل جغد درمی‌آید (فیلیپا با استفاده از همین جادو بارها از خطر مرگ می‌گریزد و البته به عنوان ابزار جاسوسی نهایت بهره را از این قابلیت می‌برد. علاوه بر این، نسبت به نقطه ضعف دیگر جادوگران که در حین اجرای جادوی وقت گیر نمی‌توانند تکان بخورند و آسیب پذیر هستند مصونیت دارد)
کسی سن دقیق فیلیپا رو نمی‌داند اما گفته می‌شود که فیلیپا و وزمیر (ویچر) مسن ترین افراد از نژاد انسان هستند و بالای ۳۰۰سال سن دارند.

فیلیپا در ظاهر بسیار زیبا توصیف شده با موها و چشمانی تیره و صورتی خوش فرم و ابروهای قرینه طبیعی و قامتی کشیده که چه در لباس های زیبای دربار چه در لباس سفری مردانه باشکوه جلوه می‌کند. دندلاین زیبایی فیلیپا را تهدیدآمیز توصیف می‌کند که هرچند زیبایی اش محسور کننده است، سردی نگاه تحقیرآمیزش مردان را از ابراز عشق منصرف می‌کند.
فیلیپا با وجود لزبین بودن زمانی با دیجکسترا رابطه داشت که صرفا برای مقاصد مشترکشون بود و با فرستادن قاتلانی برای کشتن دیجکسترا به این رابطه خاتمه داد. دیجکسترا زنده ماند و عشقش تبدیل به عطش انتقام شد.

فیلیپا مشاور شاه وزمیر دوم، پادشاه ردانیا بود و تعلیم و تربیت شاهزاده رادوید از کودکی به وی سپرده شد. فیلیپا معلمی سختگیر و بیرحم بود و باعث شد رادوید به فردی سیاستمدار و هوشمند، بی احساس و سرد، و بی رحم و عقده ای تبدیل شود. گفته می‌شود فیلیپا در مرگ شاه وزمیر نقش داشت هرچند که اثبات این ادعا غیر ممکن است. بعد مرگ شاه وزمیر عملا فیلیپا و دیجکسترا بر ردانیا حکومت می‌کردند.
فیلیپا بسیار جاه طلب بود و عطشش برای قدرت را انکار نمی‌کرد، با این ادعا که از هرکس دیگری بهتر بلد است حکومت کند و شایستگی آنرا دارد و از موثرترین سیاستمداران کل قاره بود.
فیلیپا برای جلوگیری از پیوستن بعضی از اعضای شورای برادری جادوگران به نیلفگارد کودتای جزیره ی ثاند را به راه انداخت و مانع اجرای نقشه های ویلگفورتز شد. در نهایت شورای برادری جادوگران منحل شد و فیلیپا مخفیانه شورای ساحران را تاسیس کرد تا تعادل توزیع قدرت شمال و نیلفگارد را حفظ کنند و البته منافع جامعه ی جادوگری مخصوصا خودشان را حفظ کنند.
سال ها بعد امهیر وار امرایس، امپراطور نیلفگارد که از حمله های پیشین به شمال ناکام مانده بود با آگاهی از برنامه های شورای ساحران نقشه ی جدیدی برای فتح قلمروهای شمالی کشید. با ترور شاهان شمال و متهم نشان دادن شورای ساحران (شورای ساحران می‌خواستند دماوند، شاه آئدرین که شاه ضعیفی بود را حذف کنند تا تعادل قدرت آئدرین و کائدون حفظ شود اما هیچ برنامه ای برای ترور فولتست، شاه تمریا نداشتند و لتو به دستور امپراطور نیلفگارد شاه فولتست را کشت) همزمان از شر شاهان و ساحرانی که سد راه فتح شمال بودند راحت شد اما با مرتکب شدن همان اشتباه فیلیپا، یعنی دستکم گرفتن رادوید، شاه جوان ردانیا دوباره برای فتح شمال به مشکل خورد. (کامیابی فیلیپا و امهیر وار امرایس تنها در صورت حذف رادوید میسر است.)

«اولاک»

اَوِلاک الفی از نژاد آئن اِل (Aen Elle) است که با الفهای ساکن قاره ویچر متفاوتند و در دنیای دیگری زندگی می‌کنند. قرار بود اولاک با لارا دورن دختر شاه آئوبران میورستش ازدواج کند اما لارا عاشق کراگنن لاد، یک جادوگر انسان شد که نتیجه اش انتقال ژن برتر لارا دورن به انسان ها و ارتباط ناگسستنی این دو دنیا بود.
اولاک ابتدا سیری رو به تیر نالیا پایتخت الف های آئن اِل می بره تا برای شاه آئوبران فرزندی به دنیا بیاره و خون الفی که باور داشتند انسان ها دزدیدند رو برگرداند. اما با مرگ ناگهانی شاه نقشه اَوِلاک عوض می شه.
اسب های تک شاخ که به سیری کمک می‌کنند و دشمن الفهای آئن اِل محسوب می‌شوند به اولاک لقب روباه رو دادند.

اَوِلاک یک جادوگر بسیار قدرتمنده و یه معلم صبور و توانا که توانست به سیری یاد بده چطور قدرتش رو کنترل کنه و وایت فراست رو متوقف کنه و جلوی پایان دنیا رو بگیره.
دلیل اصلی که باعث شد اولاک به سیری که یک انسانه دل ببنده شباهت زیاد سیری به لارا دورن، نامزد سابق اولاک بود.

گردآورنده: مهسا جوادی

ادامه دارد…

درباره ی Ragnar Lothbrok

همچنین ببینید

داستان های شاهزاده پارس / قسمت چهارم / شن های فراموش شده

داستانهای شاهزاده پارس قسمت چهارم شن های فراموش شده زمان رویدادن اتفاقات این بازی پس …

دیدگاهتان را بنویسید

به مناسبت ۲۰۰۰تایی شدن کانال دوران اژدها در شبکه اجتماعی، کلیه محصولات فروشگاه از ۲۰٪ تخفیف ویژه برخوردار شدند. (کد تخفیف: 2kmembers ) رد کردن