شنبه , دی ۲۹ ۱۳۹۷
آموزش وردپرس
خانه / آخرین اخبار / چگونه یک نژاد فانتزی خلق کنیم / بخش سوم

چگونه یک نژاد فانتزی خلق کنیم / بخش سوم

چگونه یک نژاد فانتزی خلق کنیم؟

نویسنده: محمدمهدی پرویز حمیدی

بخش سوم

 

در دو شماره قبل به مقدمه و لوازم ابتدایی ساخت یک نژاد فانتزی پرداختیم. در سری قبل به مواردی چون: وضعیت ظاهری، نام، ویژگی‌ها و … اشاره شد. در ادامه به برخی دیگر از این موارد اشاره خواهد شد.

  1. روابط: شما باید روابط افراد نژادتان با خود، طبیعت، حیوانات و سایر نژادها را بررسی و بیان نمایید. طبیعی است که اگر نژادی با نژادی دیگر دشمن است، باید در یک اشاره کوتاه و یا یک داستان جداگانه علت این دشمنی بیان شود.
  2. تاریخ: آیا نژادتان از همان ابتدا در دنیا وجود داشته است؟ آیا سال‌ها بعد از دنیایی دیگر به آنجا مهاجرت کرده‌اند؟ (مانند اورک‌ها در آزراث) آیا به دلیل یک نفرین، اتفاق جادویی یا مهاجرت از نژاد دیگری تمایز یافته و اکنون به عنوان یک نژاد جداگانه شناخته می‌شوند؟ تمام این‌ها سوالاتی است که می‌تواند شما را در طراحی تاریخ یک نژاد -که یکی از مهم‌ترین عوامل جذابیت بخشی به­شمار می‌رود- کمک کند.
  3. جهت‌گیری: در اینجا منظورمان از جهت‌گیری، نسبت به خیر و شر است. باید دید که نژاد شما طرفدار خیر است یا شر؟ یا حتی ممکن است بی‌تفاوت باشد. می‌توانید با طرح یک دوراهی خیر و شر بر سر راه یک نژاد، جنگ داخلی عظیم و حماسی میان‌شان به راه بیاندازید یا با وارد کردن یک نژاد بی‌تفاوت در آخرین لحظات یک نبرد به نفع یک طرف، نتیجه نبرد را برگردانید. (مانند حمله اِنت‌ها به آیزنگارد در داستان ارباب حلقه‌ها)
  4. سرزمین‌ها: اگر نژادتان در طول تاریخ مهاجرتی انجام داده است، باید مسیر این مهاجرت‌ها مشخص شود زیرا ممکن است در این مسیر، زمینه‌ساز تشکیل تمدن‌هایی شده باشد.
  5. مذهب: مذهب در کنار تاریخ، یکی دیگر از مهم‌ترین جنبه‌های هر نژادی است. مذهب می‌تواند نقشی اساسی در اتحاد یا تفرقه، پیشرفت یا عقب‌ماندگی، محبوبیت یا مورد نفرت بودن و … داشته باشد. دقت کنید که مذهب هم در فانتزی-اگر قرار است مورد توجه قرار بگیرد- باید حتماً داستان به وجود آمدن مذهب و جزییاتش را بیان کنید که خود موضوع جداگانه‌ای محسوب می‌شود.
  6. زبان: در مورد زبان شما دو راه پیش رو دارید. اول این­که زبانی مشترک تعریف کنید تا همه به آن تکلم کنند. این زبان ممکن است تنها زبان موجود بوده و یا در کنار زبان‌های بومی هر نژاد وجود داشته باشد. دومین راه، این است که شما در جایی از داستان-به صورت روایی- بیان کنید که مکالمات به زبان محلی در حال رد و بدل شدن هستند یا حضور یک مترجم در داستان را به مخاطب نشان دهید.
  7. نام مشترک: تا به حال به اسامی روس‌ها دقت کرده‌اید؟ اکثر اسامی به “-وف” ختم می‌شود. یعنی وقتی شما چنین نامی را می‌شنوید می­توانید تا حدود زیادی مطمئن باشید که این فرد اهل روسیه یا کشوری در همان حوالی است. این امر اجباری نیست اما شما می‌توانید برای برخی نژادها چنین ویژگی را قائل باشید که با یک پیش یا پسوند مشترک در نام‌شان شناسایی شوند. (مثل اشراف‌زاده‌های اتحادیه در کتاب قانون اول که میان نام و نام خانوادگی‌شان یک “وان” آورده می‌شود.)

پایان بخش سوم

ادامه دارد …

درباره ی Raistlin Majere

همچنین ببینید

جهان تِداس / قسمت دوم / الف‌ها: بخش دوم

الف‌ها: بخش دوم افسانه‌ها و تاریخ ثبت شده الف‌های تِداس عمری طولانی‌تر از انسان‌ها ندارند، …

یک دیدگاه

  1. ممنون ازتون مطالب جالب و مفیدی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید