یکشنبه , خرداد ۲۶ ۱۳۹۸
آموزش وردپرس
خانه / آخرین اخبار / کارگردانی مجموعه فیلم‌های شاه‌کش بر عهده‌ی «سم ریمی» گذاشته می‌شود!

کارگردانی مجموعه فیلم‌های شاه‌کش بر عهده‌ی «سم ریمی» گذاشته می‌شود!

به احتمال زیاد سمی ریمی فیلم‌های اقتباسی بر اساس سه گانه‌ی «سرگذشت شاه‌کش» اثر پاتریک رافوس را کارگردانی خواهد کرد.

 

 

لین‌مانوئل میراندا عنوان کارگردان هنری را یدک خواهد کشید و موسیقی مورد نیاز برای فیلم و نیز مجموعه‌ی تلویزیونی مرتبط با فیلم‌ها را برای شبکه شوتایم تهیه خواهد کرد.

فیلم‌ها بر اساس رمان‌های فانتزی پرطرفدار پاتریک رافوس، نام باد و ترس فرد خردمند ساخته خواهند شد. کتاب سوم در سه‌گانه هنوز منتشر نشده است؛ تنها می‌توانیم امیدوار باشیم که اقتباس سینمایی نویسنده را به انجام این کار تشویق کند، اما احتمال این امر بسیار ناچیز است!

سرگذشت شاه‌کش داستان کواث افسانه‌ای در سفرها و ماجراجویی‌هایش در جهان تمرانت را دنبال می‌کند. نثر رافوس ستینگ فانتزی پیچیده و قابل باوری را به پیش رانده که پر از افسانه‌ها، فرهنگ و تمدن و تاریخ است. اگر اقتباس خوبی از آن صورت بگیرد، بر پرده‌ی نمایش خیره‌کننده خواهد بود.

سم ریمی از زمانی که روی فیلم «اُز بزرگ و نیرومند» در سال ۲۰۱۳ کار کرده، فیلمی دیگری را کارگردانی نکرده است. او با فیلم‌های «مرده‌ی شیطانی» که در ایران به «کلبه‌ی وحشت» معروف است و نیز سه گانه‌ی مرد عنکبوتی شناخته می‌شود. ریمی با شاه‌کش فرصت خلق سه‌گانه‌ی بلاک‌باستر دیگری را دارد. ریمی در سال‌های اخیر به تهیه‌کنندگی فیلم‌ها مشغول بوده، اما در کنار شاه‌کش برای کارگردانی فیلم‌های «مثلث برمودا» و «جنگ جهانی سوم» نیز تعیین شده است.

تا این لحظه جزئیات دیگر ناچیزی درباره‌ی فیلم مشخص شده است. با کتاب سوم که همچنان در هارد دیسک پاتریک رافوس قرار دارد، احتمالاً سه فیلم، یک فیلم برای هر کتاب در کار خواهد بود. مجموعه‌ی تلویزیونی شوتایم باید برخی از حفره‌های اجتناب‌ناپذیر به جای مانده توسط فیلم‌ها را پر کنند، و اقتباس همزمان و در کنار هم سریال و فیلم می‌تواند اقتباسی عالی از کار دربیاید.

«لیندزی بیر» فیلمنامه‌ی این اثر را خواهد نوشت که فیلمنامه‌ی «تبدیل‌شوندگان: آخرین شوالیه» را نیز نوشته است و در حال کار بر روی فیلم مورد انتظار «اژدهایان و سیاهچال‌ها» است.

تاکنون هیچ خبری از نقش داشتن پاتریک رافوس در تولید فیلم منتشر نشده است.

فیلم همچنان در مرحله‌ی پیش‌تولید قرار دارد، اما اگر سم ریمی ردای کارگردانی را به تن بکند، به زودی اطلاعات بیشتری به دست‌مان خواهد رسید.

 

گفتنی است که سایت «دوران اژدها» برای اولین بار در ایران مجموعه‌ی سرگذشت شاه‌کش را ترجمه کرده است و کتاب اول آن هم‌اکنون در فروشگاه دوران قابل دریافت است.

 

لطفاً نظرات خود را درباره‌ی این خبر با ما در میان بگذارید.

 

درباره ی Raistlin Majere

همچنین ببینید

بوسه های خون آشام / جلد چهارم / رقص با خون آشام (کامل)

درود دوستان عزیز امروز با ارائه جلد چهارم از کتاب بسیار زیبای بوسه های خون …

دیدگاهتان را بنویسید